Skip to Content

Брати Капранови написали роман про український бізнес та гламур

Своїм новим творінням «Щоденник моєї секретарки» письменники «кидають виклик Фредеріку Бегбеде, зокрема його роману «99 франків», та Лорен Вейсбергер і її популярній книзі «Диявол носить Прада», – кажуть у прес-службі видавництва «Зелений пес».

«Усе почалося з особистого щоденника, який вела у робочому журналі секретарка офісу братів Капранових, – йдеться у анотації новинки. – «Віталій Віталійович сьогодні пригостив мене яблуком. Я не взяла. Я вважаю, що наші стосунки іще не дійшли такого ступеню, коли можна взяти у нього яблуко» – саме цей запис спровокував ідею написання роману, і саме з нього починається текст. Ніхто не повірить у те, що в наш час існують дівчата, які вважають, що для того, аби взяти яблуко у чоловіка, треба дійти певного рівня стосунків. Але вони є. Ніхто не повірить і в те, що до офісу може прийти людина з валізою, у якій двісті тисяч доларів, і залишити її біля порогу. Але це відбулося насправді...»

«Це спроба подивитися очима нормальної людини на життя українського істеблішменту. Є люди, які вважають, що вони визначають долю країни, і зазвичай вони не публічні, бо реальні гроші люблять тишу, реальний бізнес робиться у кулуарах, а реальні рішення так і не потрапляють на шпальти газет. Але у цих людей є дружини, коханки, утриманки, дочки. Саме вони виблискують на гламурних вечірках, ведуть шоу на телеканалах, стають героїнями таблоїдів та глянцевих журналів. Український істеблішмент, з одного боку, прихований від людей, а з іншого – нав’язливо лізе в очі. Саме тому ми знаємо про нього лише те, що він хоче, щоб ми знали», – кажуть про роман його автори.

Головний герой, типовий київський бізнесмен, що має дружину, коханку, багато справ та секретарку в офісі, одного разу потрапляє у халепу: американський громадянин приносить йому хабара у розмірі 200 тисяч доларів і залишає на порозі. А халепа полягає в тому, що на перший погляд нічого не заважає взяти ці гроші, хіба чуйка і досвід реального бізнес-життя з його кидками та провокаціями. І секретарка, яка веде щоденник у журналі передачі справ. І знайомий геренал СБУ, і політичні хмари, що згущаються...

«Колись роман француза Фредеріка Бегбеде «99 франків» зчинив неабиякий галас через те, що в ньому автор показав реальні механізми та підкилимні стратегії рекламного бізнесу. Так само вразили читачів відвертості американки Лорен Вейсбергер, яка у книзі «Диявол носить Прада» викрила реалії світу моди, глянцю та гламуру. «Щоденник моєї секретарки» певним чином кидає виклик цим авторам, бо завдяки тому, що український істеблішмент є ще незрілим і не вміє, як слід, берегти таємниці, наш герой зазирає у всі темні кутки бізнесу, піару, реклами, політтехнологій, а тажож гламуру, телебачення, зірок, глянцю... Відтак він розривається між коханням та звичкою, між бізнесом та переконаннями, між совістю та грішми. Втім, як і більшість українців у наш час...»

Усі події, описані в романі, – справжні, герої ж – вигадані. Роман не схожий на попередні твори братів. Капранови працювали над ним два роки. Читачі зможуть ознайомитися з книжкою під час Форуму видавців у Львові.

]]>Джерело]]>

Голосов пока нет