Skip to Content

Драма "Прислуга" в прокаті з 16 лютого 2012

Дата: 
16/02/2012
Ориг. Название: 
The Help
Жанр: 
драма
Режиссер(-ы): 
ТейтТейлор
Актеры: 
ДжесікаЧестейн, номінанта на преміюAcademyAward® Віола Девіс, Брайс Даллас Говард, володарка премії Emmy® AwardЕлісонДжейні, Кріс Лоуел, володарка премії Оскар СіссіСпейсе, ОктавіяСпенсер, Емма Стоун, СісліТайсон та Майк Фогель
Страна: 
США, Индия, ОАЭ
Год выпуска: 
2011

Дія фільму відбувається у містечку Джексон, штат Міссісіпі, у 60-ті роки, і розповідає про дружбу трьох абсолютно різних жінок, яких об’єднує таємничий письменницький проект, що порушує всі існуючі соціальні норми та наражає жінок на небезпеку.

Цей дивний союз виникає з їхніх дружніх стосунків і прагнення розмити ті соціальні межі, що їх відокремлюють одну від одної, а також усвідомлення того, що іноді ці межі повинні перетинатися, навіть якщо це означає, що їм доведеться поставити усіх мешканців містечка перед фактом змін.

ПРИСЛУГА – глибока, сповнена гумору, надії і душі драма, що розповідає про можливість творити нові часи.

ВИТОКИ ПРОЕКТУ

Так само, як дружба важлива для історії, відображеної в фільмі ПРИСЛУГА, так вона відіграла і важливу роль при створенні стрічки. Режисер/сценарист ТейтТейлор і КетрінСтокет, авторка книги «Прислуга», були друзями ще з дитинства, яке вони разом провели у містечку Джексон, штат Міссісісі, у 1970х роках.

Після п’яти років, які пішли на написання книжки, а також близько 60 відмов видавців, які пережила Стокет, вона вже була близька до того, щоб опустити руки, коли наважилася дати почитати книгу Тейлору. Тейлор згадує: «Я почав читати рукопис і у мене просто знесло дах. Я був вражений правдою історії про цих трьох жінок, які вирішили перевернути соціальні устої у штаті Міссісіпі у 1963 році. Я подзвонив Кетрін і сказав, що це просто фантастика, що книгу обов’язково надрукують, а якщо не надрукують, то я зніму про це фільм».

Тейлор відчув автентичність книги у той момент, коли він її відкрив. «Це було наше дитинство. Ми з Кетрін виховувались не зовсім так, як герої її книги, адже ми зростали у 70-ті роки. Але наші матусі були мамами-одиначками, які були змушені працювати. І їм, як і жінкам з книжки, була потрібна допомога по догляду за дітьми. Ми з Кетрін любимо згадувати про наших няньок як про других мам. Мою няню звали Керол Лі, а няню Кетрін – Демітрі».

З благословенням Стокет і з допомогою їхнього спільного друга, продюсера Брансона Гріна, Тейлор придбав права на книгу і почав перетворювати роман на кіносценарій. Через рік, у 2009 році, книгу надрукувало видавництво PenguinBooks.

Оточена багатьма пристрасними відгуками читачів, книга «Прислуга» 103 тижні втримувалась в списку бестселерів, що складає NewYorkTimes, а шість з них займала в цьому переліку першу позицію. Тим часом Тейор і Грін розшукували відомого продюсера.

Те, що Тейлор приніс сценарій продюсеру Крісу Коламбусу, було природним, оскільки вони були вже досить довго знайомі.Коламбус погодився прочитати сценарій. «Я прочитав книгу і вона була феноменальною, - згадує він. – Вона настільки складна і соціально актуальна для нашого часу».

Коламбус був вражений сценарієм Тейлора і відчув, що він і повинен бути режисером проекту. Він пояснює: «Тейт – єдиний хлопець, що міг би стати режисером нашої стрічки, оскільки він сам жив в цьому світі; він виріс разом з цими людьми. Він розуміє кожну деталь, кожний нюанс – а саме це й потрібно від режисера».
Прислуга

ПРО КАСТИНГ

Одним з найскладніших завдань кастингу ПРИСЛУГИ біло виправдати сподівання читачів книги. Всім, кому подобається книга, подобаються і її герої, тому фільмотворці відчували велику відповідальність перед читачами, вони повинні були зробити все, щоб герої книги ожили на екрані, і в той же час вони повинні були обрати таких акторів, які б зачепили й тих, хто не читав книгу.

Вони шукали акторів, які змогли б розмити себе як особистість і стати справжніми, реальними героями, змальованими в книзі. Режисер Тейлор говорить: «коли ми проводили кастинг, я спостерігав за тим, як вони говорять, як вони рухаються….а ці актриси так майстерно володіють мовою тіла, що я клянуся, вони насправді могли жити в Джексоні, Міссісіпі. Цим я і керувався. Я шукав певну регіональну автентичність».

По багатьом причинам Ейбілін – центральна героїня ПРИСЛУГИ. Вона також, можливо, найбільш складний і конфліктний персонаж серед жінок. На цю важливу і складну роль фільмотворці запросили дворазову переможицю премії Тоні, а також номінанту на премію AcademyAward® Віолу Девіс. На щастя, вона погодилася.

Продюсер Брансон Грін згадує: «Тейт просто закохався у Віолу, та й не він один: вона – ідеальна Ейбілін. Але ми не були певні, що нам вдасться залучити її до проекту через її надто щільний робочий графік і через те, що вона повинна була зніматися в бродвейських «Вікнах», які принесли їй другу нагороду Тоні. Але ми чекали її».

Тейлор не міг повірити своєму щастю: «Віола – це велика сила. Вона приносить стільки справжності у свою роль і у стрічку в цілому. Якщо б ми запросили на роль Ейбілін неправильну актрису, це б перетворило фільм на кліше, але Віола змогла зробити саме те, на що ми сподівалися – вона грає так, що змушує серце плакати».

«Я не розглядала цю стрічку як шанс створити сильну і цікаву героїню, для мене ця стрічка стала шансом бути частиною нашої історії, про яку ми переважно замовчуємо», - говорить Віола Девіс про свою роль Ейбілін, прислужниці, яка наважується розповісти неприкриту, гірку правду про своє життя починаючий письменниці СкітерФелан (Емма Стоун).

«Ейбілін здається мені героєм мимоволі, - продовжує Девіс. – Вона щойно почала відходити від горя втрати свого сина, вона намагається бути непомітною, доки її не знаходить Скітер. Скітер стимулює в ній відчуття потрібності, відчуття необхідності мати ціль, відчуття того, що в її житті є щось, що тримає її на плаву. Я поважаю Ейбілін».

Скітер – виходець з маленького містечка і родини, яка має тісні інтереси, але не дивлячись ні на що, вона має силу і намір змінити вузьколобі соціальні устої. На цю роль обрали Емму Стоун, яка говорить про свою героїню, що та «трохи не на своєму місці». Емма пояснює: «В ній ніколи не було повстанського духу. Вона завжди пристосовувалась до правил суспільства. Однак, вона починає розуміти, що її спосіб мислення є набагато прогресивнішим, ніж у інших людей з її містечка. Так для неї починається перехідний період».

БрайсДалас Говард, яка грає недоброзичливу ХілліХолбрук, вперше познайомилась з книгою «Прислуга» завдяки своїй мамі, яка прочитала роман. Однак, її увагу захопив саме сценарій Тейлора. «Щойно я прочитала сценарій, як подумала, о боже мій, це ж прекрасно. Я негайно записалася на проби. І тільки після цього я прочитала книгу».

Говард продовжує: «В цій історії визначне те що вона дійсно відображує той історичний період. Не потрібно зводити на когось наклеп або говорити про когось погане, негатив потрібно висловлювати з приводу ментальності, що була власна над людьми в той час. Граючи Холлі, я зрозуміла її байдужість. Вона надзвичайно егоїстична і справді вірить в те, що знає, що найкраще підходить для неї, її родини та суспільства. Вона за старі цінності. Вона щиро вірить, що її лихі вчинки будуть виправдані, навіть якщо вони дійсно дуже гидкі».

Талановита актриса ОктавіяСпенсер була першою, кого згадав ТейтТейлор при кастингу на роль безстрашної Мінні. «Ми з Октавією чотири роки разом знімали квартиру, і Октавія, Брансон і я проводили дуже багато часу разом, - говорить Тейлор. – А оскільки Кетрін зобразила в своїй книжці Мінні, яка ну просто викапана Октавія, то кого ж ще ми могли запросити на цю роль».

Але Спенсер говорить, що грати Мінні було набагато складніше, ніж просто показати її власну особистість. «Багато речей, які є часткою мене самої, довелось відкинути, коли я грала Мінні. Вона – сильна жінка, що живе у напруженому оточенні, вона жінка, яку постійно принижують, вона матір п’яти дітей… і гарна повариха», - говорить Спенсер.

Завершують акторський склад: ЕллісонДжейні в ролі матері Скітер, ДжесікаЧестейн в ролі Сейли Фут, СіссіСпейсек в ролі матері Хіллі, АнаО’Рейлі – Елізабет Ліфолт, Анна Кемп в ролі Джолін Френч і СісліТайсон в ролі Константина.


МІССІСІПІ ЯК ПЕРСОНАЖ

Режисер і сценарист ТейтТейлор від початку знав, що ПРИСЛУГУ необхідно знімати на локації в штаті Міссісіпі, де історія бере свій початок. Він прагнув правдиво і цікаво передати дух того сторичного періоду, а це не було б можливим, якщо знімати стрічку в павільйоні на студії.

Продюсери погодились з Тейтом в тому, що Міссісіпі сам по собі є окремим самостійним персонажем, і не дивлячись на спекотне південне літо, вони поїхали на пошуки ідеального місця у Міссісіпі, яке б могло відтворити картинку 1963 року.

Коли вони натрапили на містечко Грінвуд, то зрозуміли, що це буде ідеальною локацією.
Продюсер Майкл Барнатан говорить6 «Грінвуд цікаве місце. Ви ніби повертаєтесь назад у часі. Нам пощастило, що ми його знайшли. Думаю, наш фільм не вийшов би таким, яким вийшов, якби ми знімали в іншому місці».

Тейлор говорить: «Південь – тиранічне, складне, прекрасне, трагічне і водночас відкрите місце. А те, що ми перебували там всі разом, наче в літньому таборі, допомогло нам вжитися в дух стрічки і перенести все, що відбувалося на екран».

“ПРИСЛУГА” В КІНО

Коли 11 серпня 2011 року фільм ПРИСЛУГА вийде в кінотеатрах, глядачі побачать вражаючу історію надії і мужності, пронизану великою кількістю гумору.

Режисер ТейтТейлор підсумовує свої сподівання на враження глядачів після перегляду: «Я сподіваюсь, що наша стрічка примусить людей зупинитися і подумати про своє минуле, поділитися з іншими своїми особистими історіями життя, а також подумати про тих людей, які для них важливі. Люди, що показані в нашому кіно, жили насправді, їхня історія реальна, тому для нас важливо, щоб в серцях глядачів щось залишилося після перегляду».

Трейлер: