Skip to Content

Джонні Депп та Анжеліна Джолі в фільмі "Турист"

Дата: 
05/01/2011
Ориг. Название: 
The Tourist
Жанр: 
триллер, драма
Режиссер(-ы): 
Флоріан Хенкель фон Доннерсмарк
Актеры: 
Анджеліна Джолі, Джонні Депп, Пол Бетані, Тімоті Далтон
Страна: 
США, Франция
Год выпуска: 
2010

Джонні Депп грає американського туриста, чий легкий флірт із незнайомкою приводить його в самісінький центр павутиння інтриг, пристрастей і небезпеки у фільмі ТУРИСТ.

Під час експромтної поїздки до Європи, розпочатої щоб залікувати своє розбите серце, Френк (Депп) випадково зустрічає дуже незвичайну жінку (Анджеліна Джолі), яка навмисне пересікає його дорогу. На фоні дивовижних краєвидів Парижу і Венеції їхній несподіваний роман швидко розгорається, пришпорюваний небезпечною грою в кішки-мишки.

В головних ролях: Анджеліна Джолі, Джонні Депп, Пол Бетані, Тімоті Далтон, Стівен Беркофф, Руфус Сьюел і Крістіан Де Сіка. Сценарій Флоріана Хенкеля фон Доннерсмарка і Крістофера МакКвайєра, а також Джуліан Фелоуз. Продюсери: Грехем Кінг, Тім Хедінгтон, Роджер Бірнбаум, Гері Барбер і Джонатан Глікман. Виконавчі продюсери: Ллойд Філіпс, Баман Нарагі, Олів’є Курсон і Рон Хелперн. Оператор Джон Сіл, ASC, ACS. Продакшн дизайнер Джон Хутман. Редактори: Джо Хатшінг і Патріція Роммел. Костюмер Колін Етвуд. Музика Джеймса Ньютона Говарда.

ПРО ФІЛЬМ

Коли Флоріан Хенкель фон Доннерсмарк презентував продюсеру Грехему Кінгу ідею фільму ТУРИСТ, продюсеру знадобилося всього 30 хвилин, щоб вирішити, що він хоче фінансувати і продюсувати стрічку. «Я прагнув зробити той тип фільму, коли ти просто пару годин сидиш у зручному кріслі кінотеатру і насолоджуєшся життям», - говорить Доннерсмарк.

фильм ТуристДжолі приваблював в проекті потенціал сильної жіночої ролі і шанс працювати з режисером Доннерсмарком по сценарію, який він же створив. Після першої ж зустрічі стало ясно, що у актриси і режисера одне і те саме бачення ідеї фільму. ««Життя інших» прекрасний інтелектуальний фільм, але він важкий, - говорить Джолі. – Коли ми зустрілися, стало зрозумілим, що він хоче зняти розкішне і легке кіно, щось, що глядачам подобатиметься дивитися, але щось, що вони не будуть сприймати занадто серйозно. Це прекрасний вибір».

Наступним важливим завданням для режисера і продюсера було знайти актора на головну чоловічу роль. Говорить Доннерсмарк: «Нам потрібен був хтось подібний по силі до Анджеліни. Це повинен бути рівний їй по привабливості, інтелекту і таланту актор. По всім критеріям нам підійшла тільки одна кандидатура – Джонні Депп».

Доннерсмарк і Депп зустрілися, щоб обговорити проект. «Я розказав йому про героя, про те, як я його собі уявляю, - згадує Доннерсмарк. – Наша зустріч замість однієї години тривала усі три, ми багато сміялися і я зрозумів, що повинен додати веселощів до сценарію, щоб Джонні зміг проявити своє яскраве почуття гумору».

Очевидно, що Джолі і Депп – два найбільш харизматичних і очікуваних актора в цьому фільмі. Але оскільки необхідно було, щоб актори відчували себе комфортно на зйомках, виникла ідея, щоб вони зустрілися і поговорили про це. Не повірите, але саме так Джолі і Депп зустрілися вперше. Не дивлячись на те, що обидва вони найпопулярніші і найвідоміші зірки, вони не зустрічалися раніше жодного разу, аж доки їхні орбіти не пересіклися у ТУРИСТІ.
В ТУРИСТІ Джолі грає Еліз Ворд, кохану жінку злочинця Олександра Пірса, що зник. «Його шукає багато людей, - говорить Джолі. – Він вкрав купу грошей у гангстера. І тепер гангстер жадає помсти і, звісно, своїх грошей, а британська поліція розшукує його за податки, які він має сплатити на вкрадені гроші. Його шукають усі, в тому числі і Еліз, яка не бачила його довгий час, і яка не певна, чи побачить його знову».

Відкидаючи чутки про те, що він змінив зовнішність, він пише листа Еліз: вона повинна сісти на певний поїзд до Венеції, обрати незнайомця, чий зріст і комплекція буде схожа на Пірса, і примусити всіх повірити, що це і є Пірс. Вона обирає американського вчителя математики Френка Тупело (Джонні Депп), який прямує до Венеції, щоб подорожжю загоїти свою сердечну рану. «Вона втягає його у пригоду, до якої він не готовий», - додає Джолі.

Звичайно, все вийшло не зовсім так, як планувала Еліз. «Уявіть елегантну, витончену, освічену жінку, яка закохується у чоловіка, що не володіє жодною з цих якостей, - говорить Хенкель фон Доннерсмарк. – У неї був грандіозний план, і закохуватись в цього чоловіка явно в нього не входило».

Сценаристи вирішили, що дія фільму відбуватиметься у Венеції, яка, за словами Доннерсмарка, надає стрічці неповторної атмосфери таємниці, краси і небезпеки. «Хтось сказав, що Kodak отримує більшу частину свого прибутку з Венеції, - говорить Доннерсмарк. – У сенсі мистецтва і краси це найбагатше місто в світі, іншого такого не існує. В реальності місто тоне і розвалюється на дрібні шматочки, але ми прагнули показати його славу і пишність. Ми спитали себе, як ми можемо показати місто з його найкращого боку?У сценарії є багато небезпечних епізодів, але завдяки Венеції, не настільки небезпечних, що вони здаватимуться жалюгідними».

Знімальні локації просто вимагали, щоб трюки і екшен були промальовані спеціально під місто. Постановник трюків Саймон Крейн, що працював над багатьма відомим фільмами, починаючи від «Спасіння рядового Райяна» до «Хенкока», займався постановкою екшен-сцен, унікальних для Венеції.
«Кожен може придумати екшн-сцени, - говорить Крейн. – Але якщо вони не відповідають атмосфері фільму, то вони нічого не варті. Вся справа у правдоподібності».

Чудовий приклад – сцена, коли Френк, намагаючись втекти від гангстерів, які вважають його Олександром Пірсом, стрибає по верхівкам дахів Венеції, так само, як робив це Казанова, втікаючи від ревнивих чоловіків. «Я подумав про це, читаючи про Казанову, - говорить Хенкель фон Доннерсмарк. – Звичайно, Френк – анти-Казанова. Я подумав, що це буде чудовий спосіб його презентувати – не як упевненого і вправного героя-коханця, а як звичайну людину, яка намагається врятувати своє життя. Це підсилює характер персонажа і показує красу Венеції».

Інший приклад – погоня на катерах уздовж каналів. Доннерсмарк знімав цю сцену сім ночей підряд із різних позицій за допомогою численних камер. Джолі навіть встигла навчитися управляти кількома видами катерів.

Створення таких стилізованих сцен, а тим більше вночі, було складним завданням ще й тому, що акторам забороняли проводити репетиції поза локацією. Але Крейну такий спосіб роботи сподобався: «Ми проводили всі репетиції на відкритій воді, використовуючи буї та інші маркери. Це було складно, але надзвичайно цікаво».

ПРО ГЕРОЇВ

Анджеліна Джолі грає Еліз Кліфтон Ворд, гарну (а як же інакше!) і таємничу жінку, пов’язану романтичними стосунками із розшукуваним злодієм Олександром Пірсом. «Олександр її інструктує, що вона повинна сісти в певний поїзд до Венеції, обрати там незнайомця, схожого за зростом і статурою на Олександра, і переконати усіх, що це він і є, - говорить Джолі. – Вона знаходить Френка і втягує його у пригоди».

«Моя героїня відрізняється від будь-яких інших персонажів, яких я грала до цього, - говорить Джолі. – Флоріан дав мені дуже специфічний напрямок. Мій природній ритм значно швидше і сильніше. На самому початку зйомок Флоріан попросив мене бути більш повільною, тому що Еліз живе у світі розкоші та вишуканості».

«Коли Анджеліна прокидається вранці, вона надзвичайно прекрасна і жіночна, я прагнув передати цей момент у фільмі в її героїні», - розповідає Доннерсмарк.

«Флоріан один з найосвіченіших людей, яких я зустрічала в своєму житті, - говорить Джолі. – Він говорить на шести мовах. Коли ми знімали в Парижі, він говорив французькою, в Італії говорив італійською. А пара хлопців-каскадерів були росіянами, то з ними він говорив навіть російською».

Поряд з екстраординарною Еліз Кліфтон Ворд ми бачимо вчителя математики з Америки Френка Тупело. «Моїм найбільшим інтересом в цьому проекті було зіграти звичайного пересічного чоловіка, - говорить Депп. – Людей, про яких говорять «нормальні», я вважаю найбільш дивними – спробуйте за ними поспостерігати. Френк - хлопець, який не отримав багато від життя, тому для мене це було досить складним завданням – грати гіпернормального».

Кінематографісти оточили Джолі і Деппа багатьма акторами і відомими обличчями.

Пол Бетані грає Ечсона, поліцейського, який полює на Олександра Пірса. «Він просто помішався на ідеї впіймати Пірса, - говорить Бетані про свого героя. – Він так багато разів наближався до нього, і кожного разу тому вдавалося втекти. Але штука в тому, що нікого в цьому фільмі не можна сприймати так, як це здається з першого погляду, навіть мого героя. Його розслідування складне і закручене, а мотивація носить особистий характер».

Тімоті Далтон, найкраще відомий своєю роллю Джеймса Бонда, грає поліціянта зовсім іншого сорту, він грає головного інспектора Джонса, який керує розслідуванням справи Пірса. «В ТУРИСТІ я граю роль інспектора Джонса, копа, зацикленого на цифрах і бюджетах, який командує операцією по затриманню Пірса. Його цінності не полягають в моральності або у злочині, що вчинив правопорушник, його мета – привласнення величезної суми грошей, яку вкрав Пірс. Олександр Пірс має 744 нелегальні мільйони, а якщо припустити що Пірс британець, то Джонс має право на частину цих грошей. Тому він і вирішує пуститися в цю погоню, маючи свою власну думку про те, що є правильним, а що ні».

Стівен Беркофф грає злодія Шоу, гангстера, який полює на Олександра Пірса, і в якого останній вкрав гроші. Беркофф говорить: «Мій герой являє собою цікавий мікс диявола, шарму і витонченості».

ТУРИСТ в українському прокаті з 5 січня 2011 року.

Рецензія на фільм ТУРИСТ

Трейлер: