Skip to Content

Фантастичний бойовик «ДЖОН КАРТЕР: МІЖ ДВОХ СВІТІВ» в прокаті з 8 березня 2012

Дата: 
08/03/2012
Ориг. Название: 
John Carter
Жанр: 
фантастика, фэнтези, боевик, приключения
Режиссер(-ы): 
Эндрю Стэнтон
Актеры: 
Тейлор Китч, Брайан Крэнстон, Марк Стронг, Кьяран Хайндс
Страна: 
США
Год выпуска: 
2012

У 2012 році відзначається 100-річний ювілей існування персонажа Джона Картера, якого створив Едгар Райс Берроуз у 1912 році. Багато хто вважає Джона Картера першим героєм-космонавтом.

Вперше він з’явився в повісті Берроуза «Під місяцями Марсу», яка була опублікована в журналі «All-Story», а потім була перейменована і видана як окрема новела під назвою «Принцеса Марсу» у 1917 році. Потім Берроуз написав ще 10 книг, які об’єднав у серію «Барсум» (Барсум – назва, яку придумав Берроуз на позначення планети Марс). З тих пір ця серія користується визнанням та любов’ю читачів та критиків з усього світу.

Берроуз почав писати у віці 35 років. В той час він працював в канцелярській компанії свого брата і використовував папір для чернеток, який виготовляла компанія, для начерків свого роману. Перед тим, як закінчити твір, Берроуз зрозумів, що не знає, як змусити видавця видати його книгу, тому він скоротив свій твір до 43000 слів, назвав його «Дежая Торіс, марсіанська принцеса», і надіслав його редактору журналу «All-Story». Управляючий редактор Томас Ньюел Меткалф запропонував Берроузу $400 за права на літературний серіал і швидко змінив назву.

Письменники-фантасти Роберт А. Хейнлейн, Артур С. Кларк і Рей Бредбері згадували Джона Картера як натхнення для своїх творів. Джеймс Камерон цитував Джона Картера, що спричинив вплив на його епічну роботу «Аватар». Джордж Лукас віддає шану Картеру як натхненнику «Зоряних війн», а письменник Майкл Крайтон навіть назвав одного з своїх героїв на честь Джона Картера. Вчений Карл Саган прочитав книги ще в дитинстві і вони справили на нього таке враження, що карта Барсуму, як уявляв її собі Берроуз, висіла протягом 20 років в приймальні його офісу в університеті Корнелла.

Навіть сьогодні ви можете відвідати сайт дому Берроуза, який він назвав «Ранчо Тарзана» в Каліфорнії. Цей дім оточує ліс з дерев, які Берроуз виростив власноруч.

JOHN CARTER, JCM Design та PRINCESS OF MARS є торговельними марками компанії ERB, Inc., і будь-яке їхнє використання можливе тільки з дозволу компанії.

Трейлер: