Skip to Content

ТойХтоПройшовКрізьВогонь в прокаті з 19 січня 2012

Дата: 
19/01/2012
Ориг. Название: 
ТойХтоПройшовКрізьВогонь
Жанр: 
пригодницька мелодрама
Режиссер(-ы): 
Михайло Іллєнко
Актеры: 
Дмитро Лінартович, Ольга Гришина, Віталій Лінецький, Олександр Ігнатуша, Олег Примогенов, Віктор Андрієнко та ін.
Страна: 
Україна
Год выпуска: 
2012

З 19 січня в український прокат виходить стрічка культового українського режисера Михайла Іллєнка “ТойХтоПройшовКрізьВогонь».

Офіційна прем’єра фільму відбудеться 19 січня о 18:30 у Кінотеатрі «Кінопалац» (м. Київ, вул. Інститутська, 1)

Фільм розповідає про долю льотчика і героя Радянського Союзу якого у роки Великої Вітчизняної війни було звинувачено у державній зраді й засуджено до сталінських таборів. Не бажаючи провести решту життя за колючим дротом відважний льотчик тікає. Доля заносить його на інший континент, де він знаходить притулок у індіанському племені й згодом стає його вождем.

Головну роль у фільмі, роль Івана Додоки, зіграв молодий актор Київського муніципального театру Дмитро Лінартович. В українському кінопрокаті його знають як голос, яким говорять багато героїв голлівудських блокбастерів, приміром, Уіл Сміт у фільмі «Я легенда». Тепер глядачі зможуть побачити Дмитра Лінартовича своїми очима! Преса вже охрестила його українським Рембо. Справедливості заради, варто відмітити, що акторові вдалося втілити в ролі Івана Додоки найкращі якості цього символу борця за справедливість. Дмитро про свого героя каже так: «Я грав українця. Героєм його визнали потім. А я намагався грати звичайного чоловіка, якого не зламала доля, який відстоював справедливість. Він боровся за своє життя, за своє існування, за щастя своєї дружини і, звичайно, за право бачити свого сина ».

Так само, своєю самобутньою грою, фільм прикрашає видатна плеяда українських акторів: Віталій Лінецький, Віктор Андрієнко, Олександр Ігнатуша, Ольга Гришина. Роль індіанки на ім'я Тінь Ластівки виконала солістка Празького театру опери та балету Іванна Іллєнко.
У фільмі звучить музика у виконанні Національного симфонічного оркестру України під диригуванням Володимира Сіренка, яку написав класик українського кінематографа композитор Володимир Гронський ("Циганка Аза", "Залізна Сотня").
ТойХтоПройшовКрізьВогонь
Художня атмосфера фільму створена художником-постановником Романом Адамовичем. Його дебютна робота "Бумбараш" з Валерієм Золотухіним у головній ролі підкорила серця мільйонів радянських глядачів.

У вересні 2011 року фільм «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» здобув своє перше визнання. Він став володарем гран-прі ІІІ міжнародного Київського кінофестивалю.
19 січня розпочинається всеукраїнський прокат кінокартини - перший повноцінний прокат українського фільму, підтриманого державою за всю двадцятирічну історію незалежності.

Історія
Сюжет фільму побудовано на реальній історії. Прототипом головного героя фільму став наш земляк, уродженець села Чернечий Яр, що на Полтавщині, Іван Даценко. У роки війни він здійснив більше 200 бойових вильотів. За бойові заслуги йому було присуджено звання Героя Радянського Союзу з врученням медалі «Золота зірка» за №1733. У 1944 році його літак було збито, а сам льотчик, за офіційними даними, до нині вважається зниклим безвісті.
За неофіційною ж версією, Іван Даценко потрапив до німецького полону, але згодом втік. Однак, коли він перетнув лінію фронту й з’явився у свою частину, то відразу був заарештований як зрадник й відправлений до Сибіру. На одному з етапів Іван знову втік. Далі сліди Івана Даценка губляться.

Навряд чи сьогодні ми б пам'ятали про Івана Даценка, героя, який розділив долю багатьох невинно засуджених в той час, але в 1967 році, під час проведення всесвітньої виставки в Монреалі радянська делегація, у складі якої був відомий танцівник Махмуд Есамбаєв, відвідала індіанську резервацію. Радянські гості були вражені тим, що вождь племені раптом заговорив із ними українською! Згодом Махмуд Есамбаєв не раз стверджував, що вождь племені на ім'я Пронизуючий Вогонь і Герой Радянського Союзу льотчик Іван Даценко - один і той самий чоловік.

Режисер фільму Михайло Іллєнко згадує: «Вперше цю історію я почув у 1993 р. від актора Тараса Денисенка. Про це розповідав і режисер Тимофій Левчук. Він зустрічався з вождем, і той назвався Іваном Даценко ».

Другого дихання ця історія набула в 2002 році, коли популярна телепрограма «Жди мене» запросила до студії племінницю Івана Даценка - полтавку Ольгу Рубан. Ольга Василівна показала дві фотографії: на одній з них її дядько в день нагородження медаллю «Золота Зірка», а на іншій - вождь племені ірокезів в бойовому розфарбуванні, амулетах, з орлиним пір'ям на голові. Неймовірно, але експертиза підтвердила: чоловік на обох фотографіях – одна й та сама людина!

Пройти повз таку дивовижну долю кінематографісти звичайно ж не могли. У 2007 році продюсерський центр «ІнсайтМедіа» за підтримки державної служби кінематографії України розпочав роботу із створення повнометражного художнього фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» із значним на той момент бюджетом у 16 млн. гривень. На жаль світова фінансова криза 2008-2009 призупинила роботу над фільмом майже на два роки.
У цей проміжок часу режисер-постановник фільму Михайло Іллєнко, з командою сміливців, здійснив запаморочливу кругосвітню подорож на яхті «Купава». Це був похід за одним кадром - кадром, який став ключовим у фільмі і одіссеї головного героя фільму Івана Додоки на шляху від себе до себе!

Трейлер: