Skip to Content

Cпільна виставка арт-об’єктів Влади Ралко та Володимира Буднікова в Гурзуфі

Дата: 
09/07/2011 - 31/08/2011

В кримському містечку Гурзуф, добре знаному завдяки багаторічному пленеру «Гурзуфські сезони», 9 липня 2011 року відкриється перша спільна виставка арт-об’єків видатного українського живописця Володимира Буднікова та однієї з найоригінальніших представниць українського актуального мистецтва Влади Ралко.

Об’єкти, на відміну від інших форм актуального мистецтва, не підлягають жодним правилам, адже в їх основі ознаки – спонтанність, імпульсивність, повна, нічим необмежена свобода самовираження. Вони покликані, перш за все, змусити глядача подивитись по-новому на щось буденне. В даному випадку, у нас є нагода змінити кут зору на розмірений та розслаблений ритм кримського міста, де все налаштовує виключно на пляжний відпочинок та споглядання кримських краєвидів.

Творчість Влади Ралко та Володимира Буднікова давно добре відома в Україні та далеко за її межами, тому їх перший спільний виступ з арт-об’єктами – подія резонансна та унікальна не тільки в контексті їх творчості, але й сучасного українського мистецтва, котре останнім часом уникає виходу за галерейні межі.

Вперше образи цих художників вихдять за межі картини та стіни і промовляють до нас мовою мистецтва, яке визнає виключно свободу. Усі роботи для прокту “Спека” створювались для міського простору і в майбутньому будуть встановлені на набережній Гурзуфа.

«Спека» – історія про те, як можна порушити спокій тихого курортного міста, зануреного в життя його гостей та мешканців. Об’єкти з проекту київських митців роблять своєрідні «прорізи», шпари до неба, через які ми висловлюємо та формулюємо своє світовідчуття в даному часопросторі. Тим паче, що їх зв’язок з цією територією має свою довгу та особливу історію – він встановлювався впродовж багатьох років і тепер є не емоцією чи реакцією на місце, а повноцінним мистецьким жестом.
Guga_flaer_back.jpg
За розвитком Буднікова та Ралко давно цікаво спостерігати як незадіяним в український арт-процес глядачам, так і критикам, адже в їх роботах проглядається пошук себе крізь світообрій сучасної людини. І особливо цікаво, коли їх ідеї вириваються за межі полотна і замість фарб у роботу йдуть 10-міліметрові листи металу.

Експансія на «чисту» для сучасного мистецтва територію – Кримський півострів – досі залишається простором експерименту майбутнього: він обіцяє відкрити в їх творчій історії нову сторінку роботи з простором, переливами малюнку гір, колористичних поєднань неба та піску.

Проект «Спека» буде представлено в гурзуфському центрі сучасного мистецтва «ГуГа» до 31 серпня. Восени виставка буде показана в Києві. Згодом скульптури будуть встановлені в Гурзуфі просто неба. І це – найадекватніший простір для мистецтва, що долає власні межі і проривається у ще незвідані сфери .

9 липня – 31 серпня смт. Гурзуф, галерея «ГуГа» www.guga.com.ua