Skip to Content

Кураторський проект Наталії Філоненко «Школа живопису»

Дата: 
15/12/2010 - 15/01/2011

«Як і з чого робиться живопис?» – іронічну відповідь на це питання можна знайти в арт-центрі Я Галерея, який презентує кураторський проект Наталії Філоненко «Школа живопису».

Куратор і художники пропонують результати свого псевдо-дослідження – тарілки з фарбами, що імітують палітру художника, бетонні рами та підрамники з чистим полотном. Це лише частина з цілого ряду об’єктів, що в експозиції виставки не тільки натякають на «технологію» живопису, але й самі претендують на статус окремих, не пов’язаних цією темою творів мистецтва.

Тут є все – фотографія, відео, графіка, скульптура, інсталяція, окрім головного об’єкту живопису – картини. Дуже різні роботи українських митців опиняються у новому змістовному ракурсі, через це й виникає можливість спостерігати за «рухомістю» значень у сучасному мистецтві, можливістю їх оновлення у іншому контексті.

Художня практика у сучасному світі вже давно вийшла з-під завіси «таємниці творчості» й перетворилася на об’єкт дослідження, який розкривають, показують, а подекуди – й препарують. Предмети, з яких «робиться» живопис, оточують глядача по периметру виставкової зали й створюють ілюзію існування «всередині» – в процесі створення живопису в майстерні художника. «Магія творчості» й «проза технології» – цього разу зійшлися і, як не дивно, знайшли спільну мову.

Вернісаж виставки за участі куратора й учасників проекту відбудеться 15 грудня, з 19.00 до 21.30, в арт-центрі Я Галерея на Волоській, 55/57.

Учасники проекту:
Олександр Гнилицький, Леся Заяць, Добриня Іванов, Микита Кадан, Жанна Кадирова, Віталій Кохан, Максим Мамсіков, Кирило Проценко, Володимир Сай