Skip to Content

Проект "Вбити фотографію" в Я Галереї на Хорива

Дата: 
01/12/2010 - 11/01/2011

Втомившись від «документалізму» фотографії, Олександр Ляпін вирішив здійснити переворот у фотомистецтві й надати фотографії «нової сутності».

Проте, як відомо, ніщо нове не з’являється без смерті старого. «Вбити фотографію» чи/і вчинити професійне самогубство на запрошення куратора в арт-центрі Я Галерея зібралися ще дванадцять представників сучасного українського мистецтва.

kadnikov.JPGКожен із учасників проекту здійснює «вбивство» у свій власний спосіб, використовуючи для цього не тільки віртуальний фотошоп, а й більш звичні інструменти – ручку, фломастер, пензель і будь-що інше, що може послужити індивідуальному самовираженню. Художня інтерпретація зображення, «накатана» на фотографію, здатна поглинути вбивчу сутність документа, що непокоїть кожного фотографа, який прагне вийти за рамки фотографії як ремесла й утвердити її як вид мистецтва. «Чисте», «лагідне» чи «загадкове», «вбивство фотографії» в арт-просторі сприймається як акт самопожертви: фотограф віддає на суд публіки найінтимнішу частину свого професійного «Я», не сподіваючись на помилування і навіть прагнучи смертної кари. Адже вбити фотографію – означає змусити фотографа позбутися прагнення увіковічувати минуле.

…З часів своєї появи фотографія бореться з ентропією, фіксуючи те, що приречене зникнути. Проте у змаганні зі смертю перемагає смерть, і сама фотографія стає знаряддям вбивства живого. Змінити неможливе, або «вбити фотографію», залишивши її жити, – розвага не для слабкодухих. Проте, озброївшись професіоналізмом і власним чуттям «нового», українські фотографи на чолі з Олександром Ляпіним мають всі шанси це здійснити.

Вернісаж виставки за участі куратора й більшості учасників проекту відбудеться в перший день грудня, з 19.00 до 21.30, в арт-центрі Я Галерея на Хорива, 49Б. Наступного дня зустріч з учасниками й Олександром Ляпіним розпочнеться о 19.00 за тією ж адресою.