Skip to Content

Відкриття міжнародного арт-проекту “Пейзаж ХХІ століття” в OntoArteGalleria

Дата: 
21/12/2011
Место: 
OntoArteGalleria

OntoArteGalleria, яка вже більше року представляє в Україні твори видатного італійського митця Антоніо Менегетті, відкриває експозицію міжнародного арт-проекту “Пейзаж ХХІ століття”, який є спробою сформулювати появу нової тенденції в сучасному мистецтві.

В проекті задіяні твори Антоніо Менегетті, Анатолія Криволапа, Олега Тістола - представників різних культурних традицій, кожен з яких є майстром пейзажу у своєму напрямку. В живописі цих митців краєвид розкриває свою нову глибинну сутність.

Розуміння живопису як продовження і одного з проявів духовної практики (у Антоніо Менегетті), пошуку гармонії між людською емоцією та природою (Анатолій Криволап) та інтелектуального осмислення світу через художній образ (Олег Тістол), на думку куратора Олега Мазіна, являють світові нові можливості фігуративного живопису як альтернативного до актуальних тенденцій шляху в сучасному мистецтві, не пов’язаного із досвідом реалістичного відображення дійсності, звільненого від соціально-культурної проблематики та критичного аналізу.

В умовах “ксероксу культури”, зформульованої Жаком Бодріяром – світова криза суспільства споживання стала для мистецтва жорстким викликом. 54-а Венеційська бієнале продемонструвала глобальне намагання пошуку нового напрямку в образотворчості. І проект “Пейзаж ХХІ століття” черговий раз засвідчує, що Україна є територією прояву актуальних тенденцій в мистецтві.

В експозиції буде представлено живопис Антоніо Менегетті, створений в Україні, та нові картини Анатолія Криволапа, створені спеціально для цього проекту. Роботи Олега Тістола відібрано куратором із серій “Пальми” та “Гори”. У 2012 році проект “Пейзаж ХХІ століття” заплановано представити у Великобританії та США. В рамках проекту буде проведено конкурс для молодих художників-пейзажистів та розпочинає роботу освітня програма.