Skip to Content

Виставка «Іван Песке. Діалог культур» в Музеї російського мистецтва

Дата: 
09/09/2011 - 30/09/2011

Жан Песке, малорос, є чудовим художником,
і французька школа може претендувати на його творчість

Гійом Аполлінер

Київський національний музей російського мистецтва починає серію міжнародних виставкових проектів, які знайомлять глядача із російськими та українськими художниками, життя та творчість яких відбулись закордоном.

Виставка «Іван Песке. Діалог культур», підготовлена сумісно із галереєю «MC FINE ARTS» (Монако), демонструє твори майстра, творчість якого є зразком тісної взаємодії російської, української та французької культур.
Ім’я Івана Песке (1870 – 1949) – одного із представників Паризької школи – широко відомо на Заході, але майже не знайомо українській публіці.

Одну з найбільш містких оцінок творчості художника надав Андре Варно, видатний критик XX століття, автор терміну «Паризька школа»: «Песке залишається серед кращих, серед тих, хто, підтримавши імпресіонізм, та потім залишивши цю техніку, зміг дати відсіч екстраживописним викликам, йшов непохитно виключно йому призначеним шляхом. Його творчість така, яка є – міцна! І цей майстер може знаходитись поряд із найзнаменитішими».

Найкращі твори Песке представлені в зібраннях музеїв Парижу, Марселя, Сен-Тропе, Борма, Кольюра, Гренобля, Нанта, Руана, Ренна та інших, а також в музеях Варшави та Женеви.
На виставці буде презентовано біля 70 живописних та графічних творів майстра, що охоплюють різні періоди його творчості.
Виставка набуває особливого значення в дні святкування 20-річчя Незалежності України, висуваючи на авансцену одного з її славних синів – видатного українського майстра, представника Паризької школи – Івана Песке.

За підтримки «Культурного проекту» в рамках виставки відбудуться дві лекції (10 та 17 вересня), присвячені Паризькій школі та художньому об’єднанню «Набі», діяльність якого вплинула на формування творчості Івана Песке.