Skip to Content

Виставка «Тут була хата Тараса Шевченка»

Дата: 
06/03/2012 - 01/04/2012

«В своїй хаті своя правда
І сила, і воля …»
Тарас Шевченко

Виставку «Тут була хата Тараса Шевченка» влаштовано до 198-ої річниці від Дня народження Великого Кобзаря. На ній представлено експонати із фондових збірок Черкаського обласного краєзнавчого музею і Музею Івана Гончара. Метою організаторів є створення символічного образу хати-світлиці, в якій формувався світогляд майбутнього поета і художника. Серед експонатів - унікальні документальні світлини родини Тараса Шевченка, характерні наддніпрянські краєвиди, а також елементи місцевого вбрання, вишивані рушники, ткані рядна, скатертини; керамічний та дерев’яний посуд, меблі; народні ікони та картини. Представлено і неодмінний атрибут українських селянських хат - портрети Кобзаря, виконані народними малярами.

Започаткований цього року проект «Україна етнографічна» має на меті представити у виставковому просторі Музею Івана Гончара кращі етнографічні колекції як державних, так і приватних збірок з різних регіонів України.
Завітавши на виставку, ви отримаєте нагоду поспілкуватися із провідними науковцями Черкаського обласного краєзнавчого музею, шевченкознавцями, шанувальниками народної культури, зануритися в стихію українського народного мелосу.


Виставка діятиме з 6 березня по 1 квітня 2012 року щодня,

крім понеділка і останнього вівторка місяця з 10.00 – 17.30 год.

Вхід на відкриття виставки вільний

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих - 15 грн., для дітей та пенсіонерів - 3 грн.