Skip to Content

Виставка “Традиційне вбрання Правобережного Полісся”

Дата: 
25/04/2012 - 05/05/2012

В “Музеї Івана Гончара” з 25 квітня по 6 травня пройде історико-етнографічна виставка “Традиційне вбрання Правобережного Полісся”, приурочену 26-им роковинам Чорнобильської катастрофи.

Серед усіх етнографічних регіонів України саме Полісся, зокрема його правобережна частина, де до наших днів збереглися архаїчні елементи слов’янської народної культури, зазнала руйнівного впливу найбільшої в світі техногенної та екологічної катастрофи.

Впродовж 19 років рятувальними експедиціями МНС України та Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф, у яких систематично брала участь видатна поетеса сучасності Ліна Костенко, було зібрано унікальний музейно-архівний фонд, що налічує 42 тис. етнографічних та археологічних пам’яток музейного значення та понад 150 тис. наукових документальних свідчень з різних галузей традиційної матеріальної і духовної культури постраждалих районів Українського Полісся.

На виставці, яка відкривається 25 квітня 2012 р. в приміщенні Музею Івана Гончара (о 16.00 год.), будуть представлені комплекси традиційного народного вбрання та зразки одягової вишивки й ткання з 16 районів Київської (Чорнобильський, Поліський, Іванківський, Вишгородський), Житомирської (Овруцький, Народицький, Коростенський, Олевський, Лугинський, Новоград-Волинський), Рівненської (Рокитнівський, Сарненський, Дубровицький, Володимирецький, Зарічненський) та Волинської (Камінь-Каширський) областей. Тут можна буде ознайомитися з документальними фільмами “Чорнобильський час” (автор Л. Мужук), “Перша леді зони відчуження” (автор О. Самолевська), “Проводи русалок. Обряди русального тижня” (автор Р. Омеляшко), відеокліпами про роботу Історико-культурологічної експедиції.

У відкритті виставки візьмуть участь професійні гурти, які відтворюють поліську автентичну музичну традицію, письменники, діячі культури.

Вхід на відкриття виставки вільний!

Виставка діятиме з 25 квітня по 5 травня 2012 року щодня,
крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30

ВХІД У МУЗЕ
Й
для дорослих - 15 грн., для дітей та пенсіонерів - 3 грн.