Skip to Content

Виставка Альбіни Ялози "Тиша" в в Національному художньому музеї України

Дата: 
21/11/2012 - 16/12/2012

У новому проекті Тиша Альбіна Ялоза продовжує працювати над пейзажем, а точніше, «пост-пейзажем», використовуючи складну, але абсолютно органічну для себе техніку ліногравюри. Вже перший об'єкт «Море» з персонального проекту Культ (арт-центр Я Галерея, 2011), створений з пральних дощок, виводить формулу роботи художниці з пейзажним простором. Пейзаж як натуральний об'єкт і живописний жанр, ставиться під питання, й у другому проекті в Я Галерея Втрачений рай (2012) повністю усуває основного суб'єкта спостереження - людину. Стаючи все більш умовним, краєвид фізично розвалюється і розкриває порожнечу, що віддзеркалює розщеплений і самотній образ сучасної людини в урбаністичному вакуумі. Дистанція між природою і людиною стає неподоланною, й «ефекти» присутності людського суб'єкта в природному оточенні лише підкреслюють відчуття розриву.

Безлюдні пейзажі «Тиші» волають до відкритого простору, безмежності й первісної свободи, проте цей порив жорстко й безапеляційно усувається. У тиші цих краєвидів час зупиняється. Ефемерні пейзажі нахиляються, витікають, відбиваються, світяться, розбивається, чорніють... але мовчать. Мовчать так як мовчить природа, мудро спостерігаючи за людським метушінням. Чи є у пейзажу майбутнє - питання так само риторичне як і те, чи є у людини природа. Замість відповіді - безмовна тиша, якою художниця і куратор пропонують насолодитися перш, ніж знову пірнути й зникнути в Харибді мегаполісу.

Альбіна Ялоза народилася 1978 року в Харкові.
Живе й працює в Одесі.
2006 - закінчила Харківське державне художнє училище за спеціальністю «живопис»,
2006 - Харківську Державну Академію Дизайну і Мистецтв за спеціальністю «графіка».
Із 2010 року - член Спілки художників України.

У п'ятницю, 30 листопада о 18:00, в рамках виставки, відбудеться зустріч-бесіда, за участю художниці Альбіни Ялози, куратора Павла Гудімова, громадського діяча Наталії Попович та завідувача відділом графіки Національного художнього музею України Данила Нікітіна.

Вхід вільний.