Skip to Content

Виставка фотографа та живописця Антона (Анатолія) Соломухи в Національній академії мистецтв України

Дата: 
24/11/2010

24 листопада 2010 року о 19.00 годині у приміщенні Національної академії мистецтв України (вул. Воровського, 20) відбудеться відкриття виставки іноземного дійсного члена (академіка) НАМУ Антона (Анатолія) Павловича Соломухи (Франція) – відомого фотографа та живописця, який вже понад 30 років проживає у Парижі.

Фотохудожник закінчив Київський державний художній інститут (майстерня Тетяни Яблонської). Його світогляд формувався під впливом театрального сценографа Михайла Френкеля, кінорежисера Сергія Параджанова, письменника Віктора Некрасова та ін.

З 1980 року працює в галузі наративно-фігуративного живопису. З 2002 року спеціалізується на фотомистецтві. Майстер відомий відкриттям нового жанру в сучасній фотографії – “фотоживопису”. Творчість Антона Соломухи пройнята свободою самовираження і творчої провокації: мистець епатує громадськість сміливими концепціями і сюжетними постановками. Успішну художню кар’єру розпочав у Парижі, його твори експонуються в галереях Франції, Бельгії, Німеччини, Швейцарії, інших країнах Європи, Канаді та США. Сьогодні Антон Соломуха активно працює як фотохудожник: це твори, які являють собою авторські фантазії на теми знаменитих картин Караваджо, Рубенса, Мане та Пуссена. Автором зроблено більше 120 000 знімків, на яких зафіксовані біля 200 моделей.

Антон Соломуха активно сприяє розбудові культурно-мистецьких зв’язків між Україною і Францією. Виставка в Національній академії мистецтв пропонує дві серії картин – творів в дусі “контемпорального мистецтва”. Автор показує елементи творчості різних мистців ХХ століття – як Ю. Шнабеля, Д. Саллє, К. Малевича та ін., творчість яких наклала свій відбиток на мистецтво ХХІ століття. “Цитуючи” фрагменти картин названих авторів, Антон Соломуха пов’язує ХХ і ХХІ сторіччя, вводить глядача в поетику контемпорального світу.