Skip to Content

Виставка художника Бориса Буряка в галереї Мистецька збірка

Дата: 
23/11/2012 - 16/12/2012

22. 12. 2012 у галереї «Мистецька збірка» відкриється виставка відомого художника Бориса Буряка

«Люди соромляться ніжності, сприймаючи її за слабкість», – вважає художник. «Tenderness» (англ. ніжність) – це пошук того, що зазвичай приховане під залізним панциром цинізму. Пошук найтоншої вібрації світу, потаємної тендітної сутності речей – ніжності. Вона втілена і в пейзажах, і в буденних натюрмортах і, звичайно, в жіночих образах.
Байдужість – спосіб захисту і виживання у сучасному світі. Навіть мистецтво зараз щось постійно висміює і викриває, перетворюючись на карикатуру і шарж. Але з таким «захистом» у нас атрофуються найважливіші людські якості: відчуття прихованої краси у буденному, здатність співпереживати і вміння бути щасливими. Насправді ніжність – то м’яка, пластична сила, що наповнює нашу реальність. Але щоб її відчути і розкритись їй треба бути сміливим.
«Tenderness» – це не солодко-рожевий живопис. Це чуттєві, динамічні і глибокі роботи. В них немає цукру. Картини пронизані складною метафізикою та езотеричними натяками. Образи ніби створені з вібруючих мозаїчних кольорових плям. Вони зачаровують в прямому значенні, їх вплив відчувається фізично.

Автор працює над кожною з картин по декілька місяців. Так за цей період нашаровується характерна для його полотен багатозначність і глибина, досягається бездоганна і водночас складна симфонія кольорів.

Борис Буряк – це знакова особистість на арені сучасного української культури. Він – художник, філософ, викладач, член сенату Римської академії сучасного мистецтва. Його роботи виставляють у галереях Франції, Бельгії, Австрії, Італії та Німеччині. Його картини вподобала навіть австрійська баронеса Крістіне Шонборн та англійський лорд сер Ендрю Філдінг. За кордоном він відомий, мабуть, більше, ніж в Україні. Про Бориса Буряка кажуть, що він презентує Україну у найкращих фарбах.

Виставка працює з 23 листопада по 16 грудня 2012 року.
Пн, вт: вихідний; ср – нд: з 11:00 до 18:00.