Skip to Content

Виставка художника Михайла Демцю в галереї «Мистецька збірка»

Дата: 
09/12/2010 - 30/01/2011

З середини 90-х років художник активно працює в Європі, проводить там виставки, майстер-класи живопису та розпису по кераміці. У 2004 році на замовлення німецької марки «Rosenthal» Демцю створив розписи на фарфорі, а літом 2005 року компанія випустила у продаж тематичний сервіз «Петербург», що став результатом співпраці з українським художником. Крім українського живописця для цієї компанії робили розписи на порцеляні всім відомі Сальвадор Далі та Енді Воргол.

М. Демцю – лауреат ІІІ премії Всеукраїнського триєнале живопису (2001 р.) та І премії Фестивалю кераміки в Музеї кераміки м. Вестервальд, Німеччина (2003 р.). Також він – член Національної Спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України, а в 2010 році Демцю отримав звання Народного художника України.
Його картини свіжі, живі і нереально справжні в своїй нереальності. Це картини, що створюються в один «сеанс», в улюбленому розмірі 116 Х 91, на одному диханні.

Роботи М. Демцю зачіпають щось у душі — можливо, його яскраві оптимістичні кольори зачаровують наше внутрішнє «я», а може, прості мотиви пробуджують у кожному з нас мудреця-характерника. Неповторний світ художника, що виріс, визрів і сформувався на ґрунті національного мистецтва, але інтегрував до західноукраїнських малярських традицій європейські, не лишає байдужим нікого.

Художник вважає, що в наш сірий час усім надзвичайно потрібна ця кольорова «швидка допомога».
Його кольори кричать. Кричать радісно. Якби кольори вміли усміхатися, то кольори з його картин усміхалися б посмішкою маестро.

Подорожуючи по світу, милуючись його яскравими барвами, художник відкрив для себе унікальність палітри, яка у кожної країни своя. М. Демцю за допомогою мистецтва відтворює енергії мегаполісів Лондона, Нью-Йорка, Монако та енергетику духовності простої людини за допомогою лінії, кольору і пластики живопису. Сьогодні у галереї «Мистецька збірка» ми можемо доторкнутися до творчої енергії кольорів М. Демцю, неповторної аури відомих і славетних місць, сприйнятої душею українського мистця.

Виставка працює з 9 грудня по 30 січня 2011 року
Ср. – Нд. з 11:00 до 18:00, Пн., Вт., - вихідний