Skip to Content

Виставка художника Володимира Подлевського «Божки і боженята»

Дата: 
25/10/2011 - 14/11/2011

Нова виставка художника Володимира Подлевського «Божки і боженята» створена під впливом тривалих поїздок до Індії. Древня культура Індії змусила його по-іншому подивитися на людину й побачити, що все живе в природі одухотворене і тісно пов’язане між собою.

Свого часу Індія зачарувала письменників Ред’ярда Кіплінга, Германа Гессе, художника Станіслава Реріха. У серії Володимира Подлевського «Божки і боженята» теж відчувається зачарованість Індією. Через усю серію проходять образи індійських народних іграшок – слонів і коників, перев’язаних кольоровими стрічками, човнів, металевих індійських скульптурок, свят, магічних обрядів і образ мавпи, що повторюється в багатьох роботах, яка нагадує людині про її тваринну і водночас божественну природу. В Індії мавпи сім’ями живуть біля древніх храмів, ніби оберегають зв'язок людей з їхніми древніми богами, божками і боженятами.

Дівчинка, що обнімає мавпу, на картині «Мій другий тато» нагадує про вічність циклічно оновлюваного життя, реінкарнацію, філософія якої викладена в буддизмі та індуїзмі. А композиція «Омовіння у водах вічної ріки» – про те, що хрещення водою і, взагалі, всі сучасні релігії мають первісне джерело свого походження – Індію, країну, з якої витікають усі релігії, країну, де людина живе кожен день, ніби останній у своєму житті, і тому безмежно щаслива, навіть якщо її побут значно бідніший за наш.
Владимир Подлевский
Подорожуючи індійськими містами, Володимир Подлевський зауважив, що в цій древній цивілізації, яка дала світові чотири релігії – індуїзм, буддизм, джайнізм і сикхізм, де розмовляють 23 мовами і 1652 діалектами, кожна людина має свого Бога. Якось художник запитав інтелігентного індійського молодика: «А хто твій Бог?» «Мій Бог – моя мама», – відповів індус. Мабуть, тому в серії «Божки і боженята» часто повторюються портрети індійських жінок з дітьми – своїми маленькими боженятами, таким безпосередніми і чистими у своїй первісній любові.
Володимир Даниленко

Володимир Подлевський народився 11 жовтня 1960 року в місті Андрушівці на Житомирщині. У 1985 році закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва. Член Національної Спілки художників України. Працює і виставляється в техніці станкового живопису і левкасу. Учасник всеукраїнських, зарубіжних, міжнародних виставок та фестивалів. Протягом 1990-2011 років провів понад 25 персональних виставок в Україні та США. Його роботи зберігаються в обласних художніх музеях Харкова, Донецька, Чернігова, у краєзнавчих музеях Житомира і Полтави, в колекції Українського інституту сучасного мистецтва та Українського Національного музею в Чикаго, в Університеті наук і мистецтв Чикаго (Оклахома, США), у приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Виставка проходитиме в Шоколадному будинку. (вул. Шовковична, 17/2)