Skip to Content

Виставка фотографій та авторських ляльок Олени Кириченко & Co: «Мамина радість».

Дата: 
24/12/2011 - 20/01/2012
Место: 
Wunjo-Art

З 24 грудня 2011 по 20 січня 2012 року, у великому залі київської галереї «Wunjo-Art» («Вуньо-Арт»), пройде виставка фотографій та авторських ляльок Олени Кириченко & Co: «Мамина радість».

Будуть представлені фотографії Олени Кириченко, художні м'які іграшки ручної роботи Надії Бахуринскької і ряд колажів різного авторства. Роботи об'єднані загальним художнім лейтмотивом «творчість для родини».

У фотороботах Олени Кириченко переважає класичний стиль фотомистецтва, коли сюжет і настрій передається в лаконічності образів і кольору; є багато чорно-білих робіт, також роботи із застосуванням обмеженої кольоровості. Як випливає з назви виставки, основна тема фоторобіт Олени - радість материнства. На зображеннях ми бачимо, наприклад, дітей або дітей з матір'ю; після перегляду експозиції Кириченко нам стає зрозуміло одне з послань автора - життя навколо досить стрімко змінюється, однак ті моменти, за якими ми помічаємо ці зміни - ось вони! І як же приємно, іноді, мати можливість зупинити час і знову побачити дороге нам саме таким! Ми бачимо, як Альона успішно справляється із завданням класичного фотомистецтва - їй вдається розглянути якийсь сюжет у світі, що вічно рухається, потім «зловити його», або навіть створити відповідну ситуацію для його виникнення, якщо потрібно - і потім піднести цю секундну мить як чіткий зрозумілий образ , відсікаючи в процесі цієї роботи все зайве.
Alena Kirichenko, алена кириченко
Олена Кириченко: «У дитинстві мені дуже подобалося допомагати татові друкувати фотографій. Процес, коли нова фотографія поступово проявляється на фотопапері, здавався мені чимось чарівним. Папа опускав чистий аркуш у лоточок... і, раптом, на ньому з'являлася картинка! Це мене просто зачаровувало! Мені захотілося, щоб у кожній родині були такі фотографії - по-справжньому живі моменти. Мені хотілося зберегти історію кожної сім'ї у фотографіях.Так я стала дитячим фотографом».

Інший автор з головних учасників виставки - Надія Бахуринскька і її іграшки, що будять уяву.
Ляльки-іграшки Надії відрізняються тим, що невловимим чином несуть в собі «душевність», передають почуття і емоції. Ручна робота з їх створення доповнюється наданням образної індивідуальності кожній іграшці. В результаті, кожна лялькова робота Бахуринскої є авторським витвором, що прагне до досконалості у втіленні задуманого образу.

Надія Бахуринска: «Сучасні діти все частіше віддають перевагу більш простим і «душевним» іграшкам. Виявляється, обтяжені деталізацією ляльки швидко надокучають дітворі. У свою чергу, невигадливі силуети залишають малюкам більше місця для фантазії, домислювання якостей ляльки, її характеру. Саме такі іграшки дітки висувають в ранг «улюблених», розмовляють і засинають з ними, пестять їх і плекають. Суть, при створенні таких іграшок - у спрощеному образі, коли все зайве забирається і залишаються тільки найбільш істотні риси».
Гуманістична творчість «для сім'ї», представлене на виставці, дарує нам творчий і позитивний погляд на світ.