Skip to Content

Виставка Олени Полященко - "Приправи" в Я Галереї

Дата: 
24/11/2010 - 14/12/2010

Життя без мистецтва - як їжа без приправ. В арт-центрі Я Галерея художниця Олена Полященко взялася довести цю істину не метафорично, а буквально.

polyashenko-6957c.jpg

Олена Полященко
Народилася 1972 р. у Новоросійську (Росія)
1995 - Харківське художнє училище, театрально-декораційне відділення
2001- Харківський художньо-промисловий інститут, відділення монументального живопису

Ідея виставки виникла у художниці після завершення серії графічних малюнків «Бенкет», на яких - безперервні алюзії до міфологічних сюжетів розставляють нові акценти. «Життя без впливу мистецтва напевно можливе, проте з ним воно набагато цікавіше й багатше», - коментує власний задум Полященко. Художниця не приховує свого захоплення митцями Високого Відродження, адже спляча Венера Джорджоне чи Венера Урбінська Тиціана - вміщені в побутове оточення - змушують інакше поглянути на звичні речі й перетворюють «їжу» в новий і цікавий об'єкт для осмислення. Що таке мистецтво в сучасному світі, і яку роль воно може чи має виконувати?

«Облагороджувати смак або робити його вогняним. Якісна їжа й без спецій добра, проте з приправами набагато краща. То чи варто відмовлятися?» - переконує Олена Полященко й запрошує причаститися до власних «кулінарних шедеврів».