Skip to Content

Виставка сучасного польського художника Януша Вєжинського

Дата: 
15/11/2011 - 22/11/2011

В Київському національному музеї російського мистецтва відбудеться виставка сучасного польського художника Януша Вєжинського. Виставку організовано сумісно із Міністерством культури України, Дирекцією художніх виставок України, Посольством республіки Польща в Україні, Польським осередком туристичної інформації в Києві.

Всього буде представлено біля 20 творів живопису та графіки.

Януш Вєжинський народився 1 квітня 1947 року в м. Ольштин. Мистецьку освіту розпочинав як учень, тоді дуже престижного, загальноосвітнього ліцею № 1 в м. Ольштині, відвідуючи художні курси у Воєводському будинку культури.
З 1966 до 1973 р. навчався у Вищій художній школі в м. Лодзь (Lodz). Його професорами-наставниками були: Мар'ян Єшке (Marian Jeschke), Станіслав Фіялковський (Stanislaw Fijalkowski) та Лєх Кунка (Lech Kunka). Будучи студентом вів галерею мистецтв Асоціації ПАХ (PAX) у м. Лодзь. Саме в цій галереї презентувалася його перша персональна виставка.
Після одержання диплому в 1973 р. Вєжинський повернувся до рідного Ольштина, де й розпочав самостійну творчу роботу й активно включився у русло культурного життя міста та Спілки польських художників (СПАХ). Ольштинський дебют відбувся в 1974 р. в Галереї СПАХ на виставці сатиричних рисунків.

Януш Вєжинський окрім живопису займається ще й художньою, рекламною та видавничою графікою, проектуванням інтер’єрів. Але основним стержнем його творчості є станковий живопис, а серед улюблених жанрів – пейзаж та портрет.
З 1976 р. Вєжинський був директором Галереї художніх виставок, якою він управляв до тимчасового припинення діяльності Спілки польських художників у 1983 р.

У 1989 р. Януш Вєжинський став директором будинку творчих осередків в Ольштині. Він також був головним ініціатором і організатором виставки з нагоди 50-річчя ольштинського художнього осередку. При цій нагоді Вєжинський одержав відзнаку «Заслужений діяч культури Польщі» і Золотий хрест за заслуги. Також, він є Кавалером ордена Відродження Польщі (Polonia Restituta).
Крім цього, художнику належить авторство проекту й безпосереднє відновлення кладовища російських солдатів І світової війни.
Януш Вєжинський був президентом Варміньсько-Мазурської спілки артистів і Спілки творчих осередків. Від чотирнадцяти років є членом Комісії охорони місць боротьби, пам'яті і мучеництва при Варміньсько-Мазурському воєводі, за що одержав срібну Медаль опікуна місць національної пам'яті. Протягом двох каденцій виконував функцію секретаря Товариства любителів Ольштина. Протягом чотирьох років був членом Ротарі клубу в Ольштині, чотирикратно проводив благодійні аукціони шедеврів мистецтва.
За діяльність на художній ниві одержав орден «За заслуги в культурі» (Gloria Artis).