Skip to Content

Виставка Тіберія Сільваші та Василя Бажая в Музеї сучасного мистецтва України

Дата: 
23/10/2010 - 21/11/2010

22 жовтня, о 18.00, в Музеї сучасного мистецтва України (Київ, вул.Глибочицька, 17) відбудеться урочисте відкриття спільної виставки двох найяскравіших художників авангарду українського абстрактного живопису - Тіберія Сільваші та Василя Бажая.

Усього буде експоновано близько 60 творів митців. Частково цей проект було представлено на Тижні Актуального Мистецтва, що проходив у Львові в серпні цього року. Однак деякі твори глядачі побачать вперше.

За словами мистецтвознавця музею Мар’яни Мусій, «Тіберій Сільваші та Василь Бажай – метри українського сучасного мистецтва, чий авторитет нині є незаперечним, а їх творчість визнана далеко за межами країни. Поява їхніх творів у виставкових залах щоразу стає справжньою подією у мистецькому середовищі, а поєднання двох таких потужних творчих потенціалів в одному просторі нашого музею – справжній вибух експресії кольору та форми».
silvashi (2).jpg
«Сьогодні говорять про загальне “відставання” української штуки від глобального процесу, однак, у перспективі аналізу і огляду творчої спадщини Бажая бачимо, що це не зовсім правда. У своєму підході Бажай активно використовує 3 основні складові – нефігуратив, чисту абстракцію і творчість, і тим самим слідує усталеній глобальній традиції мистецького середовища 80-х – 90-х років минулого століття. Неодноразово впродовж 20-ти творчих років ми були свідками його грандіозних проектів у Києві і Львові. Тяга до нефігуративу почалася у нього десь у 1982 – 1983 роках, тоді, коли у світі починали говорити про “нових диких”, нео-експресіонізм і транс-авангард”, - упевнений мистецтвознавець Роман Ганкевич.
bazhai (2).jpg
Художник Дмитро Корсунь, роздумуючи про творчість свого колеги, Тіберія Сільваші, зауважив: “…живопис постає як архітектура питань, гра істини, в рівномірне смислове поле якої митець вводить свої нестримні концепції. В такому ракурсі живопис не може залишатися просто ремеслом, він стає дійством, націленим на прояснення власної мови, а, отже, й світу. Гостра туга за метафізичним, жага трансцендентального досвіду – ось основний зміст картин Тіберія Сільваші. Така кількість кольору, його гострота, насиченість та поліфонічна гучність утворюють особливу напругу, наближену до катарсису. І, як в античній драмі, створюється напруженість через об'єктивне протистояння людського і божественого, а у випадку з живописом – завдяки контрастному зіставленні кольорів”.
Виставка художників відкривається 23 жовтня і триватиме до 21 листопада 2010 року.
УВАГА!


Додаткова інформація про митців


j_1.jpgТіберій Сільваші

Народився 13 червня 1947 р., в м. Мукачеве.
1962–1965 Республiканська художня середня школа. 1965–1971 Киiвський державний художнiй iнститут. 1978 Член спiлки художникiв Украiни. Живее I працюе в Киевi

bazhaj-portret.jpgВасиль Бажай
Народився 4 жовтня 1950 року.
Постійно живе і працює у Львові.
Напрямки творчості: живопис, інсталяція, перфоманс

Освіта:
1973 - 1979 - Львівська академія мистецтв.
Членство в спілках:
З 1998 року - голова секції концептуального мистецтва Львівської спілки художників, Львів, УКРАЇНА; з 1996 року - член правління Львівської спілки художників України; з 1991 року - член Львівської спілки художників України.