Skip to Content

Виставка живопису Максиміліана Волошина

Дата: 
28/08/2013 - 22/09/2013

2013 році виповнюється 100 років легендарному Дому поета, художника, мислителя Максиміліана Волошина у Коктебелі. Цей Дім назавжди змінив долю тихого курортного селища, перетворивши його на один з культурних центрів не тільки Росії, але і Європи, та став символом свободи мислення і творчості. Волошину вдалося створити тут унікальний осередок для зустрічей і спілкування, де панували неповторний стиль життя, атмосфера гостинності, високої культури і мистецтва.

Дім Поета, як називали його сучасники, є не просто музеєм-меморіалом Волошина – цей музей чи не єдиний у світі зберігає чари і атмосферу Срібної доби. Адже кожен з тисяч його експонатів є свідком життя Максиміліана Волошина та його оточення. В найтяжчі для мислячої інтелігенції 20-ті роки будинок Волошина був гостиною для вчених, літераторів, художників, артистів. Серед древніх кіммерійських ландшафтів, у домі, просякнутому гостинністю і свободою, вони могли творити, думати, говорити, не відчуваючи тиску і страху.

Експонати Дому Поета не часто вибираються з рідних стін. Але зараз — особливий випадок. Виставка в НХМУ, присвячена 100-річчю Дому Максиміліана Волошина, представить унікальні артефакти з колекції музея: документи, особисті речі, графічні твори Максиміліана Волошина, у тому числі найбільшу роботу художника — триптих «Яйла», що ніколи не експонувався поза межами музею (глядачі побачать його щойно відреставрованим фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України за фінансової допомоги «ВТБ Банку»).