Skip to Content

Виставка живопису Оксани Чумаченко в галереї Wunjo-Art

Дата: 
03/12/2011 - 23/12/2011
Место: 
Wunjo-Art

З 3 по 23 грудня 2011 року пройде виставка живопису Оксани Чумаченко: «Місія чистоти». До уваги публіки пропонується екстравагантний живопис художниці в стилях «абстракціонізм» і «символізм».

Представлені абстракції Оксани Чумаченко несуть дуже свіжі колірні рішення, вони «багатобарвні»; деякі, поряд з цим, мають тонову взаємодію, що надає картині додатковий об'єм і нехарактерно для абстракціонізму. Гармонійні в своєму настрої, на основі непростої, але тої композиції, що читається, ці полотна створюють якийсь затишний простір, що дарує нам асоціації і новизну.
Це відчуття «новизни» - неоднозначно для абстракції взагалі, і в цьому молода художниця заслуговує компліментів.

Оксана Чумаченко: «Я вважаю, що Душа розуміє лише те, що ми звикли вважати «відчуттями». Далеко не все можна виразити за допомогою існуючого набору понять. На щастя, у людей є спосіб універсального вираження - це твори мистецтва. Чому з усіх видів мистецтва, я вибрала саме живопис, малювання - тому, що коли відбуваються якісь події у моєму житті - в голові відразу з'являється колір, у мене навіть є своя етимологія і колірна схема настрою. Часто, колір, у великих кількостях, або перенасичений, може дуже сильно впливати на мене.
Оксана Чумаченко
Завжди погоджувалася з Гьоте, який писав, що колір - це продукт світла, що виражає наші емоції. Так і є, все, що трапляється в житті - носить емоційне забарвлення, гамму, світло! Адже не дарма всі люди люблять різні кольори, у кожного є своя «гамма душі». І я не виняток. Моя душа - в моїх картинах, саме вони і розповідають історію і «райдужність» мого буття. Часто, у снах до мене приходять не історії, а просто кольори, відтінки, і плодом цього є мої абстракції. Кожна з них просякнута «запахом» цього кольору. Деяких відтінків я один час боялася, і зрозуміла - для того, щоб полюбити цей колір - з ним потрібно боротися. Потім почала використовувати його на полотнах, і тепер вони стали одними з моїх улюблених. Щоб щось знайти - треба кинути цьому «чомусь» виклик»!
Символічні композиції Чумаченко, представлені на виставці, також є, в першу чергу, експериментаторським живописом з привабливими колірними ідеями, і вже потім «носіями сенсу». У даних композиціях художниця зачіпає філософську тематику, іноді використовуючи образи з літератури чи епосів.

Особливо варто відзначити, що при тому, що в кожному полотні виставки Оксана використовує активний колір - ні одне полотно «не успадковує» будь-яке з інших на виставці, ні в колірній гамі, ні в сюжетній ідеї, ні в композиції.
Девіз виставки Оксани Чумаченко: «Неси свій духовний початок!»