Skip to Content

Виставка живопису Сергія Григор'єва в НХМУ

Дата: 
22/10/2010 - 12/12/2010

СЕРГІЙ ГРИГОР’ЄВ (1910-1988). До 100-річчя від дня народження
Живопис, графіка
Відкриття:
22.10.2010 (П'ятниця) о 17:00

Національний художній музей України, Фонд сприяння розвитку Національного художнього музею України до 100-річчя від дня народження представляють масштабну ретроспективну виставку класика українського мистецтва ХХ століття Сергія Григор'єва, академіка, народного художника СРСР, лауреата двох Сталінських премій, улюбленого учня та послідовника Федора Кричевського, видатного майстра живопису та рисунку, талановитого педагога, який створив цілу мистецьку школу - майже 30 років вів жанрову майстерню, п'ять років очолював Київський художній інститут (нині Національна Академія образотворчого мистецтва і архітектури). Відомий перед усім зразковими жанровими полотнами на радянську тематику - «На зборах» (1947), «Юні натуралісти» (1948) «Прийом до комсомолу» (1949), «Обговорення двійки» (1951), «Рідна мати» (1970) та портретами видатних постатей (портрет маршала Радянського Союзу І.С. Конєва (1947), портрет М.Т. Рильського тощо).

1285336004Big.jpgВ Національному художньому музеї України зберігаються більше ста творів Сергія Григор'єва. Три видатних твори «Воротар» (1949), «Обговорення двійки» (1950), «Повернувся» (1954) знаходяться у Державній Третьяковській галереї. Твір «За Батьківщину» - у Національному музеї у Софії, низка творів зберігається в чисельних музеях та приватних збірках України та світу.

Ювілейна ретроспективна виставка має на меті репрезентувати різні періоди творчості, різні жанри та різні грані обдарування майстра, нагадати новій генерації про тяглість традиції, що сягає через Сергія Григор'єва та його вчителя Федора Кричевського міцних академічних принципів живопису та рисунка Петербурзької Академії мистецтв.

Проект розкриває дві грані творчості майстра: його «офіційну сторону» - кращі жанрові полотна на радянську тематику, за які він отримував премії та визнання та іншу, його ліричну іпостась - графічні твори, акварелі, рисунки, пейзажні етюди, портрети близьких і рідних, дітей, які становлять інтимний світ майстра і відомі лише вузькому колу спеціалістів та родині.

Національний художній музей України володіє масштабною колекцією творів Сергія Григор'єва, багато з яких демонструватимуться вперше. Цікавим доповненням будуть роботи зі збірки родини та з колекції Харківського художнього музею (серед яких грандіозне полотно - «На зборах» 240х140, яке високо оцінив Федір Кричевський).

В рамках проекту планується презентація ілюстрованої «Книги спогадів» Сергія Григор'єва, в якій постає строката картина художнього життя Москви, Києва, Харкова 1920-30-х років та намальовані словесні портрети вчителів та сподвижників - М.Шаронова, К.Єлеви, А.Петрицького та інших видатних майстрів українського мистецтва.