Skip to Content

Виставковий проект "СКУЛЬПТУРА: ГРА ОБ’ЄМІВ"

Дата: 
25/12/2010 - 27/02/2011

За доброю традицією від святого Миколая до святого Валентина Національний художній музей України в рамках програми «Живе мистецтво» вкотре влаштовує виставку для дітей, підлітків та всіх-всіх-всіх. Цьогоріч ми продовжуємо «багатосерійний» проект, мета якого – наблизитися до розуміння абетки образотворчого мистецтва.

У центрі уваги – скульптура. У різних проявах цей вид мистецтва існує повсюди: це не лише окремі твори в музейних колекціях, а й пам’ятники на площах і вулицях, статуї та фонтани у парках, рельєфи, що прикрашають стіни будинків. Скульптура у вигляді дрібної пластики живе у сервантах наших осель. Витвори медальєрного мистецтва – ордени, медалі, монети – також знайомі всім. Різні види і техніки скульптури, класичні твори 20 століття з музейної збірки будуть представлені на виставці.

Ю. Синкевич,  Нічого кращого немає, 1978, дерево, каміньСеред образотворчих мистецтв скульптура – єдина об’ємна, тривимірна. Це робить її найбільш «живою», чуттєво-матеріальною. Недарма мотив статуї, яка ожила, властивий літературі та віруванням різних народів.

Улюблена тема скульптора – передача руху від стрімкого польоту до урочистої застиглості, улюблені об’єкти зображення – людина та тварина, а техніки та матеріали цього виду мистецтва вражають своєю різноманітністю та складністю.
Уявлення про культуру та історію будь-якого народу дуже часто складається з образів скульптури: в українському контексті від сарматських кам’яних ідолів до монументів на центральній площі столиці.

Хочете зрозуміти потаємні закони скульптури, відчути смак справжнього мистецтва? Ласкаво просимо на виставку, де передбачена насичена двомісячна програма майстер-класів, зустрічей зі скульпторами, лекцій. Докладні популярні експлікації допоможуть розібратися у тонкощах експозиції. У «Куточку знавця» буде запропонована комп’ютерна презентація світових скульптурних шедеврів різних епох, там же можна буде взяти на згадку підготовлений нами «Словничок: Скульптура», що продовжить започатковану серію («Живопис», «Графіка»).

У рамках проекту проходитиме акція «Знайди скульптуру на вулицях свого міста». Кожен відвідувач виставки зможе принести свою фотографію київської вуличної скульптури. Найкращі фото будуть експонуватися на виставці та обговорюватимуться 19 лютого 2011.