Skip to Content

Выставка работ Михаила Попова

Дата: 
07/10/2010 - 31/10/2010

Михайло Попов. Живопис

Художник Михайло Попов народився 1946 року на хуторі Ягли поблизу Харкова.
1970 – 1976 навчався у Харківському художньо-промисловому інституті. Педагоги з фаху – Є. Биков, Н. Вергун, А. Константинопольський. З 1985 – член Національної Спілки художників України.
У своїх творах виспівує "вечори на хуторі" в дусі всім відомого гоголівського персонажу. Внутрішній світ його картин наповнений любов’ю до своєї Батьківщини і бажанням зберегти в наш урбаністичний період, вікові традиції українського села. Оригінальна творча манера автора разом з міфологічними сюжетами інколи нагадують напівзабуті традиції малярства. На картинах Попова мавки, русалки та інші міфологічні істоти, втілення стихій виступають наряду з сільськими жителями.

Народнопісенна, словесна основа (приказки, поговірки) також являються найважливішою складовою його витворів мистецтва, де слово-образ створює цілісну єдність, підмічену гумором, колоритністю і мудрістю – невід’ємними рисами національного характеру та душі. Автор створює світ, пізнаючи який, оновлюєшся подібно ковтку джерельної води.
 дід та баба 2001 130х195 п.о..jpg
Кожен художник намагається знайти свій власний рецепт життя. «Панацея Попова» в тому, що його живописні містерії допомагають відчути яр, як заповідник, в якому зберігся природний хід подій. Тому екстравагантна філософія цього автора дозволяє намалювати на карті Харківської губернії куточок суто українського світосприйняття.

Виставка працює з 7 жовтня по 31 жовтня 2010 року
пн, вт вихідний, ср – нд 11:00 до 18:00